Dobroty života

Červené superpotraviny

Trend související se  zájmem lidí o své zdraví, zdravou stravu a zdraví životní styl stále roste. My se dnes budeme bavit o červených superpotravinách. A co to tedy ty superpotraviny jsou? 

Jedná se o potraviny, které nám lidem prospívají ke zdraví. No ale jak? Jsou o snad nějaký supermani? Možná. Obsahují totiž vysoký obsah látek například vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Když jsem poprvé slyšela výraz superpotravina, hned jsem si představila ovoce a zeleninu. Pokud se vám vybavil bůček, tak pardon.

 

Je "bůček" superpotravina?

A proč není ten bůček superpotravina? Čím se liší od super potravin? Má  příznivé účinky pro naše tělo? Co nutriční vyváženost a obsah vitamínů? Asi nic z toho bůček zkrátka nemá.

Zato superpotraviny našemu tělu poskytují luxusní službu ve formě přísunu snačného množství živin a menšího množství kalorií. Minerály, vitamíny a antioxidanti námna oplátku pomáhají udržet tělo ve správné obranyschopnosti a tím posilujeme imunitu.

Pokud si ovšem myslíte, že sníte dvě jahody a jednu kedlubnu, že jste ochráněni, tak vás musím zklamat.

Ono jde hlavně a především o pravidelný přísun těchto potravin. 

Dnes bude řeč pouze o těch červených

Proč o červených? Protože je sama používám a moje děti si je také oblíbily. Je nezbytně nutné uvědomit si, že jsme každý úplně jiný a co vyhovuje někomu, jinému vyhovovat nemusí. A proč červené superpotraviny miluju? Protože jsem občas líná a nestačím sníst tolik ovoce a zeleniny.

♥ Podporují celkové zdraví.
♥ Podporují vyváženou stravu.
♥ Poskytují 10 vysoce biologicky dostupných a bioaktivních druhů ovoce a zeleniny.
♥ Zvyšují denní příjem ovoce a zeleniny.
♥ Univerzální a snadno se přidávají do stravy.