Dobroty života

Jak snížit cholesterol

Sedím v autě jako spolujezdec a mířím si se svou rodinkou do hor. Je únor a stejně jako každý pátek vede naše cesta stejným směrem. Ano, na chaloupku, abychom o víkendu mohli za sněhovými radovánky. Vezmu si do ruky telefon a projíždím nové informace na sociálních sítích. Vidím, jak v jedné mojí oblíbené skupině o bylinkách lidé neustále a dokola řeší zdravotní problémy.

O den později vyslechnu v restauraci hovor, při kterém si kamarádky středního věku navzájem notují a vyměňují si informace o svých nemocech. Říkám si, že je to škoda. Proč si lidé nevypráví o tom, co je fajn udělat pro prevenci zdraví, aby se jim nemoci vyhýbali velkým obloukem? Proč vlastně lidé zaměřují pozornost na to špatné a to dobré upozaďují?

V tom okamžiku si uvědomím, že je moje rodinka zdravá a celým tělem mi probíhá naprosto úžasný pocit blaha z toho, že jsem dělala kroky vedoucí k tomu, abychom my i naše děti byli zdraví a v pohodě. Kroky nenápadné, skoro až neviditelné, přesto jednoduché. Zároveň jsem si ale uvědomila, že starat se o druhé bylo a je jednodušší, než se postarat o sebe. Stejně jako tenkrát, když mi řekli, že mám zvýšený cholesterol.

A příběh "máte zvýšený cholesterol" pokračoval...

Dlouho jsem toto oznámení ignorovala. Pak jsem si přečetla jednu knihu a stejně jsem nevěděla, co mám dělat. Na konci té knihy bylo napsané “ jez a pij, co hrdlo ráčí a po čem ti bude špatně, ti tělo řekne samo“.  No a mě tato věta stačila k tomu, abych se na všechno ostatní, co v ní bylo napsané, vykašlala. Bylo to pohodlnější, než začít něco měnit.

Jedna z civilizačních chorob, která se vyznačuje slovy „nemám na to čas“ my v tu chvíli přišla jako nejlepší řešení. Vždyť mě nic nebolí a hladina cholesterolu v krvi je jenom číslo na papíře z nějaké laboratoře. O nic závažného nejde. Když totiž máte zlomenou třeba ruku, tak to celkem jasně všichni vidí a vy to jasně cítíte. Jde-li o jiné nemoci třeba nadváha, kterou ostatní vidí, vy jí vidět nemusíte a může vám ve vašem těle být dobře. To, že nadváha a obezita vede ke spoustě civilizačních onemocnění, o tom se tady zmiňovat nebudu. To by vydalo na obsáhlý článek.

Stíháme spoustu věcí a jsme vlastně šťastní a naplnění dobrým pocitem z věcí, které jsme stihli. Je to vcelku paradox. Stíháme neuvěřitelné množství, ale na změny ve prospěch naší kvality života si čas udělat neumíme. A pak právě přichází ty varovné signály v podobě nízké energie, vyčerpání, nadýmání, deprese, cukrovka, nebo nedej bože infarkt. Nenechte to zajít tak daleko jako já!

Jenže JAK tedy začít?

Kdysi jsem stála před stejnou otázkou jako vy. Nevěděla jsem JAK změnit svůj životní styl. Mám tedy poprvé ve svém životě začít držet dietu? Ale co mám vařit? Všude jenom píší, co se má omezit. Nebo se mám víc hýbat? Ale já už do posilovny chodit nechci a běhat taky nebudu. Nebo co tedy? Opravdu jsem nevěděla, kde začít. A ano, byla jsem na to sama, nechtělo se mi až do doby, kdy se po lehčím infarktu dostavila absolutní chuť žít.

Když totiž žijete, můžete všechno. Přesně tohle mě neustále drží na nohou a na mé cestě. Ráda bych se touto cestou podělila s ostatními o informace JAK začít, CO dělat a jako bonus ukázat vám, že si můžete DOVOLIT nebýt na to sami.

"MŮŽEŠ VŠE, CO SI PŘEJEŠ"

Jednoho dne jsem se rozhodla, že zjistím JAK ZKROTIT CHOLESTEROL. Začala jsem studovat výživové poradenství, abych zjistila, jak to všechno v těle funguje. Začala jsem se seznamovat s relaxačními technikami. Dokonce jsem opustila svoje zaměstnání v rodinné firmě, abych omezila stres. Začala jsem komunikovat sama se sebou. Ztišila jsem svoji výbušnou energii a pozorovala okolí, jeho reakce a především svoje reakce. Přestala jsem dělat věci, protože by se měli a začala dělat věci ve prospěch svého zdraví.

Když totiž nemáte v pořádku zdraví, nemáte kvalitní život. A to je přesně TO, co mě baví. Žít kvalitní život. Proto mě před časem napadlo, všechny moje posbírané informace pěkně sepsat a podělit se o ně s ostatními. Pokud totiž nevíte, co máte dělat nebo čím začít, můžete si vybrat z mých pěti klíčů. Napsala jsem pro vás eBook 5 klíčů ke snížení cholesterolu, kde najdete 5 pevných základů pro zdraví každého z nás. Pro ty, kteří mají zvýšenou hladinu cholesterolu nebo cukru v krvi, nadváhu či další neduhy, vřele doporučuju přečíst si ho.

V podstatě je to všechno ohromně jednoduché. Stačí se jen rozhodnout a začít. Na své cestě jsem také zjistila, že v týmu se to táhne líp a proto jsem si dovolila založit skupinu na sociální síti Facebook, která se jmenuje DOBROTY života| Jak zkrotit cholesterol | Transformace těla. Slouží jako inspirace a podpora pro nás všechny, kteří máme snahu snížit cholesterol vlastním zodpovědným přístupem.

Doposud jsem všechny konzultace řešila individuálně, ale je to časově náročné. Proto si myslím, že výhoda sociálních sítích spočívá právě v tom, že máme informace na jednom místě, že sdílíme společně výsledky a návody. Proto pojďte tu informační knihovnu tvořit se mnou. Jakmile se člověk jednou dostane do zdravého flow, už z něj nechce vystoupit. Proč? Protože mě i vám jde o to samé. Žít kvalitní život.

Jít do lékárny, převzít si předepsané léky a čekat, že princezna Arabela otočí kouzelným prstenem a my budeme štíhlí, mladí a zdraví opravdu nestačí. Pro změnu se musí něco udělat. Kdo jí musí udělat? Jedině VY. Zároveň celá změna životního stylu není o tom, že si už nikdy nemůžete dát dort nebo že musíte makat ve fitku, jako trhlí. Na začátku to je pouze a jenom o ROZHODNUTÍ tu změnu udělat.

Přeji vám, ať se rozhodnete včas.

S přáním krásně prožitých dní

                Hany